YAŞIM TUTMUYOR MUTLULUĞA
• • •

Yeni albümü dijital mağazalardan satın alabilirsiniz.

YENİ ALBÜMÜ
SATIN ALIN
MAĞAZA

BİYOGRAFİ

GÖKCAN SANLIMAN

Gökcan Sanlıman, 22 Aralık 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Orta ve lise öğrenimini İtalyan Lisesi’nde tamamladı. 2009 yılında Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Sanatçı, klasikleşmiş 10 İngilizce şarkıyı yeniden yorumladığı ilk albümü “Yesterday”i 2010 yılının mayıs ayında müzikseverlerle buluşturdu. Sanlıman’a bu albümde Göksel, Teoman ve Şebnem Ferah vokal olarak eşlik etti.

Gökcan Sanlıman, 2012 yılının aralık ayında ise ilk solo albümü “Soğuk Temmuz”u dinleyicilerin beğenisine sundu. Teoman’ın prodüktörlüğünde hazırlanan bu çalışmada genç sanatçı kendi söz ve bestelerine yer verdi. Süpervizörlüğünü Haluk Kurosman’ın üstlendiği “Soğuk Temmuz”da düzenlemeleri ise Noyan Erdal ve Gökcan Sanlıman yaptı. Aylin Aslım’ın vokaliyle eşlik ettiği “Soğuk Temmuz”, albümün çıkış parçası olarak seçildi. “Şerefine” ve “Serseri Kalp” ise bu albümün kliplenen diğer şarkıları oldu.

Sanatçı, 2016 yılının mart ayında ikinci stüdyo albümü “Yaşım Tutmuyor Mutluluğa”yı yayımladı. Sanlıman, bu albümünde ağırlıklı olarak balat eserlere yer verdi. Hazırlıkları yaklaşık 15 ay süren “Yaşım Tutmuyor Mutluluğa”daki tüm söz ve müzikleri Gökcan Sanlıman ile Haluk Kurosman birlikte yazdı. Albümün çıkış şarkısı “Yaşım Tutmuyor Mutluluğa”nın yanı sıra “Her Akşamüstü”, “Biz ki Sonları Severiz” ve “Pazartesi” kliplendi. “Bundan Güzel Son mu Var?”ın remix’i 2017 yılında dijital platformlarda yayımlandı.

Sanatçı 2014 yılında Mavi’nin “Yakışmaz Bana“ şarkısını birlikte seslendirmiş, 2018 yılında Sufle grubunun “Kayboldum” şarkısına ve “Falling in Love “ İngilizce versiyonuna düet yapmış ve yine 2018 yılında Cem Karaca’nın Merhaba Gençler tribute albümünde “ Sakın Dönme “ isimli şarkısına kendine has özgünlükte yeniden yorum getirmiştir.

Gökcan Sanlıman, 18 Mayıs 2018 tarihinde ise kariyerinin ilk teklisi “Akşam Güneşi”ni dinleyicileriyle buluşturdu. Sözü ve bestesi sanatçının kendi imzasını taşıyan şarkının prodüktörlüğünü ise Tolga Görsev üstlendi.

Pop rock müziğin karizmatik temsilcisi Gökcan Sanlıman 2019 yılında yayımlanan söz ve bestesi yine sanatçıya ait “Aramızda ” ve “Yeter“ teklilerinden sonra 2020 yılında sözleri Türk pop müziğine damgasını vurmuş, sözleri unutulmaz söz yazarı Fecri Ebcioğlu’na ve bestesi Carli Patricia’ya ait olan “Üç Kalp”i kendine has, bir o kadar romantik ve oldukça içten bambaşka bir yorumla seslendirdi.

2014 yılında Mavi ile “Yakışmaz Bana” adlı single çalışmasını dinleyicilerle buluşturdu. 2018 yılında Cem Karaca  “Merhaba Gençler 2018” projesinde “Sakın Dönme” isimli parçayı seslendirdi.

ALBÜMLER

YENİ VIDEO KLİP

SOSYAL MEDYA